Fitzcarraldo
Metai
1982
Trukmė
2h. 37min.
ilgas
Režisierius
Werner Herzog
Aktoriai
Šalis
Germany
Amžiaus cenzas
N-7

Filmas: Fickaraldas (1982)

Fitzcarraldo

Filmas sukurtas pagal tikrus įvykius. XIX a. pabaigoje Pietų Amerikoje kilus kaučiuko bumui, keistuolis amerikietis inžinierius Fickaraldas sėkmingai pralobsta iš kaučiuko prekybos. Tačiau turtai jam nerūpi, didžiausia jo aistra – opera. Apsilankęs Manauso operoje, kuri ir šiandien tebestūkso Amazonės džiunglėse, jį užvaldo beprotiška idėja tokius pačius rūmus pastatyti ir Amazonės aukštupyje, Ikitose. Vienintelė jo nerealia fantazija patiki buvusi dainininkė Molė, prašmatnaus viešnamio šeimininkė. Tačiau pirmiausia Fickaraldas turi nuplaukti į neprieinamas kaučiukmedžio plantacijas – tik tada taps teisėtu jų šeimininku. Laivu "Molė-Aida" operos gerbėjas leidžiasi į kelionę. Paaiškėja, kad dėl stiprios srovės upė neperplaukiama ir laivą teks pernešti per kalną, į kitą Amazonės intaką. Po mirtinai pavojingų susidūrimų su laukiniais, kuriuos Fickaraldas tramdo leisdamas plokštelę su Karuzo įrašu, po kvapą gniaužiančių laviravimų per slenksčius ir sraunumas kelionė baigiasi nesėkme. Operai pinigų nepakanka, užtat į kitą laivą Fickaraldas susodina visą simfoninį orkestrą ir prieš srovę pasileidžia į pragaištingą, bet triumfo kupiną finalą. "Fickaraldo" žiūrovas gali būti tikras, kad tai, kas vyksta ekrane, vyksta iš tiesų. W. Herzogas sugebėjo apsieiti be filmavimo triukų ir kitų specialiųjų efektų gudrybių tik sukūrus išradingų ir sudėtingų inžinerinių įrenginių. Jis siekė, kad žiūrovai suvoktų įvykio mastą, ir jam pasisekė. W. Herzogas už šį filmą 1982 m. Kanų kino festivalyje buvo pripažintas geriausiu režisieriumi. Nominuotas britų BAFTA ir "Auksiniam gaubliui" kaip geriausias užsienio filmas. Apdovanotas tarptautiniame San Sebastiano kino festivalyje. Pelnė Vokiečių nacionalinę kino premiją. Iš viso 4 apdovanojimai ir 4 nominacijos.

Apdovanojimai
nominuotas 1 BAFTA Film apdovanojimas4 laimėjimai & 4 nominacijos viso

Žiūrėti per TV

Per pastarasias 30 dienų, šis filmas nebuvo transliuotas televizijos eteryje.

Tačiau čia galite rasti panašaus žanro tv filmų programą: Drama, Nuotykių

Filmo anonsai

Treileris 1
Treileris 2

Filmo Aktoriai

Filmų Kanalai

TVfilmai.lt yra jūsų asmeninis TV filmų gidas, skirtas tiek kompiuteriui, tiek mobiliajam įrenginiui. Ši platforma suteikia tikslią ir nuolat atnaujinamą informaciją apie televizijoje rodomus filmus, leisdama jums lengvai rasti norimus filmų tvarkaraščius su aprašymais, nuotraukomis, aktoriais ir filmų reklaminiais klipais (treileriais).

TVfilmai.lt ne tik pristato populiariausių televizijų programas, tokias kaip TV3, LNK, LRT, BTV, TV3 Film ir kitas, bet ir pasiūlo platų pasirinkimą kitų kanalų. Tai tik maža dalis visos gausybės! Čia rasite įvairiausių žanrų pasirinkimus, pradedant nuo Veiksmo, Trilerių, Dramų, Romnatinių, Komedijų, Fantastinių, Siaubo, Kriminalinių, Animacinių, Tikrais Faktais, ir baigiant Šeimai skirtų filmų. IMDB reitingus ir filmų anonsus bei informaciją apie jų transliavimo laikus.

O svarbiausia – galimybė sukurti asmeninę TV filmų programą pagal savo skonį. Stebėti tik mėgstamų kanalų filmus, nesvarbu, ar tai filmas ar animacija vaikams. Tvfilmai.lt prisitaiko prie jūsų įpročių ir poreikių, leisdama jums mėgautis televizijos filmais be papildomų pastangų.

TVfilmai.lt yra čia, kad patogiai ir greitai atrastumėte geriausius TV filmus ir animaciją jau dabar! Apsilankykite ir patirkite patogumą!

© 2022 tvfilmai.lt