A King In New York
Metai
1957
Trukmė
1h. 44min.
vidutinio ilgumo
Režisierius
Charlie Chaplin
Aktoriai
Šalis
United Kingdom

Filmas: Niujorko Karalius (1957)

A King In New York

"Karalius Niujorke" buvo paskutinis Ch. Chaplino filmas, sukurtas Amerikoje. Po begalės išpuolių spaudoje, kaltinimų amoralumu ir boikotų iš Ch. Chaplino galiausiai buvo atimta JAV pilietybė, todėl paskutinius du gyvenimo dešimtmečius Amerikos kiną į nepasiekiamas aukštumas iškėlęs menininkas buvo priverstas gyventi Šveicarijoje. Filmas buvo uždraustas rodyti JAV, tad čia parodytas tik po penkiolikos metų, 1972-aisiais, kai Ch. Chaplinas apdovanotas "Garbės "Oskaru" už gyvenimo pasiekimus. Toliau ignoruoti šio menininko buvo nebeįmanoma. Šioje komedijoje Ch. Chaplinas sukūrė iš savo karalystės ištremto karaliaus paveikslą. "Vienas iš menkų nemalonumų šiuolaikiniame pasaulyje yra revoliucija", – skelbiama filmo "Karalius Niujorke" pradžioje. Po revoliucijos išgalvotoje šalyje Estrovijoje karaliui Igoriui Šadovui nuo įtūžusios liaudies tenka sprukti į Ameriką. Jis visiškas beturtis, nes revoliucionieriai konfiskavo turtą, o karališkąjį lobį pavogė į Pietų Ameriką pabėgęs ministras pirmininkas. Buvęs monarchas sutinka žavią televizijos žurnalistę En Kei, kuri dėl savanaudiškų tikslų priverčia ja susižavėjusį Šadovą atvykti į didelę vakarienę, kurią be jo žinios filmuoja televizija. Netrukus jam pasiūloma vaidinti keliose televizijos reklamose, bet vyras atsisako. Tačiau sunkumai dėl pinigų priverčia jį vis dėlto imtis šio darbo. Jis taip entuziastingai šlovina Ameriką, kad beveik nepastebi, kaip paimami jo pirštų atspaudai. Pakviestas į pažangią mokyklą, jis susipažįsta su vidurinės mokyklos laikraščio redaktoriumi, dešimties metų jaunuoju istoriku Rupertu Makabiu (tai režisieriaus sūnus Michaelas Chaplinas), Amerikos komunistų sūnumi, kuris net studijuoja Karlo Markso veikalus. Berniuko tėvai iškviečiami į Neamerikietiškos veiklos komisiją ir nuteisiami dvejus metus kalėti už Kongreso įžeidimą. Berniukas pasislepia pas monarchą ir apsimeta jo sūnėnu. Netrukus Šadovas įtariamas esąs komunistas ir kviečiamas į Atstovų rūmų Neamerikietiškos veiklos komitetą. Viskas baigiasi tuo, kad karalius nusprendžia grįžti Europon. Prancūzų žurnalo "Cahiers du Cinema" apdovanotas kaip geriausias metų filmas.

Apdovanojimai
1 laimėjimas & 2 nominacijos

Žiūrėti per TV

Per pastarasias 30 dienų, šis filmas nebuvo transliuotas televizijos eteryje.

Tačiau čia galite rasti panašaus žanro tv filmų programą: Komedija, Drama

Filmo anonsai

Treileris 1

Filmo Aktoriai

Filmų Kanalai

TVfilmai.lt yra jūsų asmeninis TV filmų gidas, skirtas tiek kompiuteriui, tiek mobiliajam įrenginiui. Ši platforma suteikia tikslią ir nuolat atnaujinamą informaciją apie televizijoje rodomus filmus, leisdama jums lengvai rasti norimus filmų tvarkaraščius su aprašymais, nuotraukomis, aktoriais ir filmų reklaminiais klipais (treileriais).

TVfilmai.lt ne tik pristato populiariausių televizijų programas, tokias kaip TV3, LNK, LRT, BTV, TV3 Film ir kitas, bet ir pasiūlo platų pasirinkimą kitų kanalų. Tai tik maža dalis visos gausybės! Čia rasite įvairiausių žanrų pasirinkimus, pradedant nuo Veiksmo, Trilerių, Dramų, Romnatinių, Komedijų, Fantastinių, Siaubo, Kriminalinių, Animacinių, Tikrais Faktais, ir baigiant Šeimai skirtų filmų. IMDB reitingus ir filmų anonsus bei informaciją apie jų transliavimo laikus.

O svarbiausia – galimybė sukurti asmeninę TV filmų programą pagal savo skonį. Stebėti tik mėgstamų kanalų filmus, nesvarbu, ar tai filmas ar animacija vaikams. Tvfilmai.lt prisitaiko prie jūsų įpročių ir poreikių, leisdama jums mėgautis televizijos filmais be papildomų pastangų.

TVfilmai.lt yra čia, kad patogiai ir greitai atrastumėte geriausius TV filmus ir animaciją jau dabar! Apsilankykite ir patirkite patogumą!

© 2022 tvfilmai.lt